Haber

AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı kadın muhtarlarla bir araya geldi

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Ayrılan Çankırı kadın muhtarlar ve belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Çankırı, partisinin kadın kolları tarafından Karşıyaka İl Meclisi’nde düzenlenen Kadın Muhtarlar ve Meclis Üyeleri Toplantısı’na katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çankırı, kadınların temsilinin yeterli olmadığı yerel yönetim sisteminde yerel demokrasi ve demokratikleşmenin tam anlamıyla sağlanamayacağını belirtti.

AK Parti dönemine kadar kadınların siyasi mevkilerde temsil oranının sadece yüzde 4,5 olduğunu kaydeden Çankırı, şu anda 54 kadın milletvekili ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki temsil oranının yüzde 17,2’ye ulaştığını bildirdi.

AK Parti Kadın Kolları’nın 5 milyonu aşkın üyesiyle dünyanın en büyük kadın örgütü olduğunu vurgulayan Çankırı, şöyle devam etti:

“Kadınlarımızın varlığı partimizin taşıyıcı sütunu ve lokomotifidir. Kadınlar eğitimli, bilinçli ve güçlü olduğu sürece ailelerin güçleneceğine inanıyoruz. Esas olan kadın ve erkeğin karşılıklı sevgi ve sevgi içinde birlikte bir yaşam kurmasıdır. “Ailenin güçlü olduğu toplumlar, yıkıcı tehditlerden kolay kolay etkilenmezler. Toplumsal ve siyasal hayatta cinsiyet eşitliğini sağlayacak reformları gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm kadınlarımız adına şükranlarımı sunuyorum.”

Milli iradenin simgesi olarak gördükleri muhtarların yetkilerini güçlendirmeye ve özlük haklarını genişletmeye özel bir önem verdiklerini kaydeden Çankırı, şunları kaydetti:

“Sadece valiliklerimizin, kaymakamlıklarımızın, belediyelerimizin değil, Cumhurbaşkanlığımızın da kapılarını muhtarlarımıza açan kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. 2015’ten bu yana Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 52 toplantı daha yapıldı, Türkiye’nin dört bir yanından 38 bin muhtarla. “İllerde vali yardımcısı, büyükşehirlerde genel sekreter yardımcısı, diğer belediyelerde başkan yardımcısı düzeyinde muhataplar belirledik. Muhtarlarımızdan gelen talep doğrultusunda 29 Ekim’i ülkemizde Muhtarlar Günü ilan ettik.”

Çankırı, SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesinden, maaşların taban fiyat düzeyine indirilmesine kadar muhtarların özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi için birçok adım attıklarını sözlerine ekledi.

Programa AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti Büyükşehir Belediyesi Küme Sözcüsü Hakan Yıldız ve AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu