Haber

AP Başkanı Metsola aldığı hediyeleri itiraf etti

Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) yolsuzluk skandalının yankıları sürerken, AP Lideri Maltalı siyasetçi Roberta Metsola’nın, AP üyeliği ve AP Başkanlığı döneminde kendisine verilen hediyelerin yer aldığı bir listeyi ilgili makamlara sunduğu bildirildi. resmi kayıt için.

Belçika basınında yer alan habere göre, Metsola’nın bu süre içinde aldığı 142 ikramdan 125’ini yasal şartlar nedeniyle beyan etmesi gereken süre içinde beyan etmediği bildirildi.

AP üyelerinin karıştığı yolsuzluk skandalının ardından “AP üyelerinden daha fazla şeffaflık” isteyen Metsola’nın aldığı ikramları zamanında açıklamayarak skandalla ilgili tek liste halinde sunması eleştirilere neden oldu.

İkram listesini resmi makamlara sundu

AP Lideri Roberta Metsola’nın ikram listesini resmi makamlara sunduğu açıklamasının ardından, AP Başkanlık kabinesinin eleştirilere karşı AP Liderlerinin böyle bir açıklama yapmadığını ileri sürdüğü ve bu nedenle mevcut lider Metsola’nın yapmadığı ileri sürüldü. zamanında bu açıklama.

Haberde, AP Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, “Önceki başkanların yapmadığı gibi, bu geleneği sürdürdü.”Ancak AP Liderlerinin aldıkları hediyelerin listesini ve açıklamalarını en geç ay sonunda yazılı olarak bildirmek zorunda oldukları belirtildi.

aricakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu