Haber

Bakan Uraloğlu: Van’ın rengini değiştireceğiz

BAKAN URALOĞLU: VAN’IN RENGİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları’nın Van’da düzenlediği Güneş Enerjisi Santrali (GES) açılış töreninin ardından Van Valiliği’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Valisi ve Başkan Yardımcısı Ozan Balcı ile bir süre görüşen Uraloğlu, daha sonra esnafı ziyaret ederek AK Parti İl Başkanlığı’nda partililerle görüşmeye geldi. Burada açıklamalarda bulunan Bakan Uraloğlu, AK Parti döneminde Van’a sadece 37,6 milyar liralık yatırım yapıldığını söyledi. Van’ın ihtiyaçlarını bildiklerini anlatan Bakan Uraloğlu, şunları söyledi:

“O ihtiyaçları birer birer gideriyoruz. Eksikleri bundan sonra tamamlayacağız. Öncelikle il başkanımız, milletvekillerimiz, valimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız sizlerin önceliklerini ve ihtiyaçlarını burada bize bildirdiler. tüm ekibimizle notlar aldık.Yapılabilecekleri hızlı bir şekilde yapacağız.Uzun zaman gerektirenleri de inşallah bir planlama ile yapacağız.Bunun için hep birlikte Van’a hizmet etmeye devam edeceğiz.Artık Van bizden hizmet bekliyor, teşekkürler. , bu noktadayız. Ama Van’dan da beklentilerimiz var. Türkiye haritasında renkler var ya hani kimler nerede kazandı Van’ı turuncu yapacağız Allah’ın izniyle arkadaşlar Allah’ın izniyle Bu yerel seçimlerde Van’ın rengini değiştireceğiz.İl liderimiz yeni görevine başladı.Mecliste, Ankara’da, burada milletvekillerimiz bir arada olacak.İnşallah Cumhurbaşkanımız haritaya baktığında bunu görecektir. Van’ın rengi değişti o zamana kadar ilimizi bir daha ziyaret etme imkanım olursa yine geleceğim. Ama şunu bilin ki, o akşam seçim sonuçlarında kulağım Van’da olacak. ve oradan, sizlerin güçlü desteğiyle umarım ‘Helal’ olur. ‘Van’a yakışan bu’ diyeceğiz ve yapacağız. Çıktığımız bu yolda Allahü teâlâ hepimizin yardımcısı olsun. Bu yolda hizmet veren sizlere, ailelerinize, eşlerinize, çocuklarınıza, evlerinizde olan büyüklerimize saygılarımı sunuyorum. Selamlarımı iletiyorum” dedi.

Bakan Uraloğlu daha sonra MHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Ardından Van Çevre Yolu şantiyesinde incelemelerde bulunan Bakan Uraloğlu, Van’dan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu