Teknoloji

Call of Duty: Black Ops 6 için beklenen Xbox Game Pass haberi sonunda geldi

Microsoft ve Activision, yaklaşık bir ay süren kısa tanıtımların ardından sıradaki Call of Duty’nin büyük tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Black Ops alt serisinin altıncı üyesi olması planlanan oyun, aynı zamanda Ekim 2023’te Activision Blizzard’ı satın almasının ardından Microsoft bünyesinde piyasaya sürülecek ilk Call of Duty oyunu olacak.

Bu oyun hakkındaki en büyük sorulardan biri, Microsoft’un oyunu diğer birinci taraf oyunları gibi Xbox Game Pass aboneleri için de sunup sunmayacağıydı ve görünüşe göre bir sızıntı bunu artık doğruladı.

CharlieIntel tarafından bildirildiği üzere, kısa bir süre önce Android ve iPhone cihazlarındaki resmi Xbox Game Pass uygulaması, “biraz erken” bir bildirim gönderdi ve bu bildirimde “Call of Duty: Black Ops 6 bu yıl birinci günde Game Pass’e geliyor!” yazıyordu. Bildirimlere tıklandığında kullanıcılar Microsoft’un Xbox Wire web sitesindeki yayınlanmamış bir gönderiye, yani oyunla ilgili her şeye ilişkin duyuru bloguna yönlendiriliyor.

Bu bildirimin muhtemelen Black Ops 6’nın ilk fragmanıyla birlikte yayınlanması planlanıyordu.

Microsoft’un bu yılki Call of Duty’yi Xbox Game Pass’e getirmeyi planladığına dair raporlar Mayıs ayında ortaya çıkmaya başlamıştı. Ancak şirket içinden bazı kişiler, Call of Duty hizmete girdiğinde Game Pass katmanlarının değişeceğini ve şu ana kadar mevcut olan standart PC Game Pass, Xbox Game Pass ve Ultimate seçeneklerini geride bırakacağını da iddia ediyordu.

Call of Duty: Black Ops 6’nın ilk fragmanının ardından Microsoft, Haziran ayında oyun için özel bir gösteri düzenlemeyi de planlıyor. Bu özel gösterim, 9 Haziran Pazar günü Microsoft’un Xbox Games Showcase’inden hemen sonra yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu