Haber

Cape Town’da Filistin yanlısı ve İsrail yanlısı gruplar arasında çatışma

Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’da Filistin yanlısı ve İsrail yanlısı gruplar karşı karşıya geldi. Polis, Filistin yanlısı gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ederek 4 kişiyi gözaltına aldı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne 37 gündür devam eden saldırıları dünyanın birçok ülkesinde protesto edilmeye devam ediyor. Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’un Sea Point bölgesinde Filistin yanlısı ve İsrail yanlısı gruplar karşı karşıya geldi. İsrail yanlısı grubun protestosunu protesto eden Filistin yanlısı grup arasında gerginlikler yükselirken, polis Filistin yanlısı göstericilere tazyikli su ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Polis, Filistin yanlısı gruptan 4 kişiyi gözaltına alırken, İsrail yanlısı grup ise eylemini iptal etti.

Filistin Dayanışma Kampanyası (PSC) üyesi Abeedah Adams, bu karşı eylemin Filistin’e yönelik diğer yürüyüşlerden farklı olarak herhangi bir resmi kuruluşla bağlantısı olmadığını belirterek, “Daha kendiliğinden gelişti. İnsanlar posterlere ve medyaya tepki gösterdi. İsrail yanlısı protestolarla ilgili olarak bu tür bir Siyonizm olduğunu düşünüyorum “Buna izin veremeyeceğimize dair çok güçlü bir his var. Cape Town şehrinde hoş karşılanmıyor” dedi. – CAPE TOWN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu