Ekonomi

Doğalgaz tüketim ek ödemeleri başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik uygulanan Sistematik Doğal Gaz Tüketim Desteğinde yeni yılın ilk ödemelerinin başladığını belirterek, Ocak ayında 383 bin haneye toplam 304,5 milyon TL ödeneceğini duyurdu. .

Doğalgaz tüketim desteğine yönelik başvuruların e-Devlet üzerinden devam ettiğini belirten Bakan Göktaş, destekten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların Bakanlığın internet üzerinden sunduğu ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’ ekranında gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapabileceğini belirtti. sistem.

Bakan Göktaş, düzenli doğalgaz tüketimi destek programına geçişle birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşların her ödeme döneminde yardım programına ayrı ayrı başvurmalarına gerek kalmayacağını belirtti. ”Vatandaşlarımız, hane faturalarını ödeme birimlerine ileterek ikamet ettikleri ilçeye karşılık gelen tahsis tutarından düzenli olarak yararlanabileceklerdir.”söz konusu.

Bakan Göktaş, termal haritaya göre belirlenen düzenli doğalgaz tüketim desteği için hanelerin yıllık 1.500-3.500 TL arasında ödeme yaptığını bildirdi. ”Doğalgaz Tüketim Desteği ödemelerimiz başladı. Bu kapsamda Ekim/Kasım/Aralık aylarını kapsayan Ocak ödeme döneminde 383 bin haneye toplam 304,5 milyon TL ödeme yapılacak.dedi.

Bakan Göktaş, son düzenleme çerçevesinde ev sahiplerinin veya kiracıların bu destekten yararlanabileceğini belirtti. ”Doğal gaz altyapısı mevcut olan yerleşim yerlerinde ikamet eden ve haneleri konut doğalgaz aboneliği olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu desteği sağlamaya devam edeceğiz.”dedi.

Bakan Göktaş, ödeme süreciyle ilgili de bilgi verdi, “Vatandaşlarımızın e-Devletten başvuruları onaylandıktan sonra, şartları taşıyanlar PTT’ye giderek faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Öte yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımıza da destek tutarları yansıyacak. onların kartlarında.”söz konusu.

Düzenli doğal gaz tüketimi destek programından yararlanabilmek için başvuru sahibinin Türk vatandaşı olması, e-Devlet üzerinden destek programına başvurması, doğal gazın verildiği ilçe/beldede ikamet etmesi ve doğal gaz aboneliğine sahip olması gerekmektedir. ikamet adresindeki faturalı veya ön ödemeli sayaca bağlanan abonelik. Bulunması, ödenecek faturanın konut abone grubuna ait olması ve ilgili SYD Vakfı tarafından verilecek hak sahipliği kararı kriterlerini taşıması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu