Teknoloji

El Salvador teknoloji vergilerini kaldırıyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) gibi bazı ülkeler, bitcoinEl Salvador, (BTC) ve kripto para birimleri gibi yenilikçi teknolojileri kısıtlamaya devam ederken, teknoloji endüstrisini büyütmek için çalışmaya devam ediyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bükeleyenilikçi teknolojiler üzerindeki vergileri kaldıran bir yasanın çıkarıldığını duyurdu.

Bukele, Twitter’dan yaptığı açıklamada, yasa kapsamında, “teknolojik yenilikler, yazılım ve uygulama geliştirme, yapay zeka, bilgisayar ve iletişim donanımı üretimi”gibi alanlarda vergilerin kaldırıldığını belirtti.

Bukele tarafından imzalanan yasa, bu teknolojileri en az 15 yıl süreyle mali vergilerden muaf tutacak. Yasa, bir varlığın satışından kar elde edildiğinde ödenen sermaye faiz vergisinin kaldırılmasını içeriyor.

El Salvador, Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul etti

El Salvador, kripto para birimi dostu bir ülke olarak biliniyor. Ülkenin Devlet Lideri Nayib Bukele, özellikle Bitcoin’i güçlendirmesiyle biliniyor.

Ülke, Bukele’nin başkanlığında Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul etti.

Orta Amerika ülkesi, Bitcoin madenciliği yapmak için bir sitenin inşasına da başladı.

Ülkenin teknolojik gelişmeler üzerindeki vergileri kaldırmasının da Bitcoin (BTC) fiyatını olumlu yönde etkileyebileceği düşünülüyor. yeni yasaya göre “yenilikçi teknolojiler”Kelime ayrıca kripto para birimlerini de içerir.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu