Ekonomi

Fed yetkilileri konferanslarda finansal istikrar ve düzenleme konularını tartışacak

Federal Reserve politika yapıcıları Perşembe günü harekete geçecek ve banka kontrolünden finansal istikrara ve dijital para birimlerine kadar çeşitli konularda çeşitli konferanslarda konuşacaklar. Makroekonomik belirsizlik ortamında tartışmalar yaşanacak ve merkez bankası yetkilileri gelişen ekonomik görünüme ilişkin perspektifleri hakkında bilgi verecek.

Federal Reserve Başkan Yardımcısı Michael Barr, 1210 ET’de Avrupa Sistemik Risk Kurulu’nun Yedinci Yıllık Konferansında “Banka Denetleme ve Düzenleme” konulu bir konuşma yapacak. Eş zamanlı olarak Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, 2023 Finansal İstikrar Konferansı’nı bankasında yapacağı “Makroekonomik Belirsizlik Zamanlarında Finansal İstikrar” başlıklı bir konuşmayla açacak.

Günün ilerleyen saatlerinde New York Fed Lideri John Williams, ABD Hazine Piyasaları Konferansı’nda katılımcılara hitap edecek. Williams’ın konuşması 1425 ET’de yapılacak. Aynı zamanda Başkan Christopher Waller, Bank of Canada ve Sveriges Riksbank tarafından düzenlenen ortak bir konferansta merkez bankası dijital para birimine ilişkin görüşlerini sunacak.

Başkan Yardımcısı Michael Barr, finansal istikrara ilişkin başka bir konuşmayla 15:35 ET’de katılımını sürdürecek. Fed yetkilileri tarafından yapılan bir dizi tartışma, merkez bankasının politika değerlendirmelerinin odak noktası olarak finansal istikrarın değerinin altını çizdi.

Yönetim Konseyi Lideri Lisa Cook, San Francisco Fed’in 1700 ET’deki Asya Ekonomi Politikası Konferansı’nda “Pandemi Sonrası Dünyada Küresel Bağlantılar” konulu bir konuşma yaparak günün diyaloğuna katkıda bulunacak. Mester ayrıca konferansının ilerleyen dönemlerinde finansal istikrar konusunu da tekrar ele alacak.

Gün, Mester’ın CNBC ile yaptığı röportajda görüşlerini paylaşmasıyla 18:30 GMT’de sona erecek ve Fed’in politika yönü ve mevcut ekonomik zorluklara ilişkin bir değerlendirme ile daha geniş bir kamuoyu katılımı fırsatı sunacak.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu