Haber

FIFA’nın Samsunspor’a verdiği transfer yasağı kararı durduruldu

Trendyol Süper Lig gruplarından Samsunspor’un transfer yasağının kaldırılmasına ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İsviçre Federal Mahkemesi, FIFA’nın transfer yasağı kararını nihai kararını verene kadar erteledi. Söz konusu karar, tarafımıza tebliğ edildi. Kulübümüz ve TFF bugün FIFA tarafından.”

Samsunspor’a FIFA tarafından iki transfer yasağı getirilmiş, bu yasak CAS tarafından da onaylanmıştı. Gerekli başvuruları yapan kırmızı-beyazlı yönetime İsviçre Federal Mahkemesi’nden müjde geldi. Mahkeme, Samsunspor’a verilen yasak kararını durdurdu. Konuya ilişkin Samsunspor’dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bildiğiniz gibi FIFA nezdindeki Novikovas davasında kulübümüze 2 dönem transfer yasağı gelmiş ve söz konusu kararın hemen ardından avukatlarımız CAS’a başvurmuştu. Ancak ne yazık ki CAS, FIFA’nın haksız kararını iptal etmedi, tam tersine, Kulüp, liderimiz Yüksel Yıldırım’ın talimatıyla geçtiğimiz günlerde Türk ve İsviçreli avukatlarımız, CAS kararına karşı İsviçre Federal Mahkemesi’ne kapsamlı bir başvuruda bulunarak, CAS kararının iptalini talep etti. İsviçre Federal Mahkemesi, FIFA’nın kararını askıya aldı. Kesin kararını verene kadar transfer yasağı kararı verildi.Karar bugün FIFA tarafından Kulübümüze ve TFF’ye bildirildi.Şu anda FIFA TMS sisteminde geçtiğimiz Cuma akşamı itibarıyla kulübümüze uygulanan bir transfer yasağı bulunmamaktadır.Kulüp yönetimimiz, Teknik Direktörümüz Markus Gisdol’un talimatı doğrultusunda bu transfer döneminde mevcut takımımızı koruyalım ve eksik olan bölgelere gerekli desteği sağlayacağız.Sahada oyuncularımız ve teknik kadromuzla sezonun son dakikasına kadar mücadele edeceğiz. Tribünlerde taraftarlar, mahkemede avukatlarımız ve yönetimde biz. Bize güvenenlerin inancını asla boşa çıkarmayacağız. Birlikte başaracağız.” – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu