Ekonomi

Kazanç görüşmesi: ADC Therapeutics’in gelirleri artıyor, ZYNLONTA denemeleri ilerliyor

ADC Therapeutics (NYSE: ADCT) 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıklayarak gelir artışı ve klinik çalışmalarında önemli ilerleme kaydetti. Şirket, bir önceki çeyreğe kıyasla %7’lik bir gelir artışıyla 17,8 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

ADC Therapeutics, hastaların çoğunun tam yanıt elde ettiği nükseden/refrakter marjinal bölge lenfoma (MZL) tedavisine yönelik bir Faz 2 çalışması da dahil olmak üzere ZYNLONTA denemelerinden umut verici sonuçlar paylaştı.

Şirket ayrıca 105 milyon dolar toplamayı hedefleyen ve finansal vadesini 2026 ortalarına kadar uzatması beklenen bir halka arz planladığını da duyurdu. Bu fon, ZYNLONTA’nın ticarileştirilmesine devam edilmesini ve şirketin solid tümör boru hattının ilerlemesini destekleyecektir.

Önemli Çıkarımlar

 • ADC Therapeutics’in 2024 yılının ilk çeyreğindeki geliri %7 artarak 17,8 milyon dolara ulaştı.
 • MZL’de ZYNLONTA için olumlu Faz 2 deneme sonuçları, hastaların çoğunda tam yanıt elde edildi.
 • Şirket, finansal istikrarını 2026 ortalarına kadar uzatarak 105 milyon dolar toplamak için yazılı bir teklif duyurdu.
 • ZYNLONTA’nın ticarileştirilmesine ve ikinci basamak artı diffüz büyük B hücreli lenfoma (DLBCL) ve diğer indolent lenfomalarda kullanımının genişletilmesine odaklanılmaktadır.
 • LOTIS-7 dahil olmak üzere devam eden çalışmalar, çeşitli endikasyonlarda potansiyel pazar fırsatları göstermektedir.

Şirket Görünümü

 • ADC Therapeutics, ZYNLONTA’nın kullanımını ek lenfoma endikasyonlarına genişletmeyi hedefliyor.
 • Şirket, LOTIS-7 deneme sonuçlarına dayanarak düzenleyicilerle Faz 3 onayını görüşmeyi planlıyor.
 • ADC yaklaşımının toplum tedavi ortamına iyi uyum sağladığına güveniliyor.

Ayı Yönünde Öne Çıkanlar

 • Şirketin boru hattı giderleri ve kurumsal genel giderleri ticari marka kârlılığından karşılanmamaktadır.
 • Üçüncü basamakta CD20 bispesifiklerinin rekabeti kabul edilmektedir.

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • ADC Therapeutics, ZYNLONTA ve kombinasyonları için güçlü etkinlik ve güvenlik profilleri bildirmektedir.
 • Şirket, ZYNLONTA için tüm doğrudan ticarileştirme maliyetlerini karşılamayı beklemektedir.
 • ADC yaklaşımının, temel kemoterapi rejimlerinin yaygın olduğu toplum ortamı için çok uygun olduğuna inanılmaktadır.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Kaçırılanlar

 • Bir hasta toksisite nedeniyle ZYNLONTA’yı bıraktı ancak tam yanıt almaya devam ediyor.

Soru-Cevap Önemli Noktalar

 • Şirket, yüksek riskli FL popülasyonlarında ZYNLONTA için daha hızlı ruhsatlandırma onayı veya kılavuza dahil edilme potansiyelini tartıştı.
 • ADC Therapeutics, bispesifik terapi kombinasyonlarına olan güvenini dile getirdi.
 • Şirket, LOTIS-5 çalışmasından elde edilen verileri yayınlamayı ve ZYNLONTA’yı topluluk tedavicilerine tavsiye etmek için akademik merkezlerle iletişim kurmayı planlıyor.

ADC Therapeutics, tedavi endikasyonlarını genişletmek ve faaliyetleri için finansal istikrar sağlamak amacıyla öncü ürünü ZYNLONTA’nın geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanmaya devam etmektedir. Şirketin stratejik çabaları ve olumlu klinik çalışma sonuçları, ZYNLONTA’yı lenfoma tedavisinde kilit bir oyuncu haline getirme kararlılığına işaret ediyor.

InvestingPro İçgörüleri

ADC Therapeutics (NYSE: ADCT), en son mali sonuçların ve klinik deney ilerlemesinin de gösterdiği gibi, öncü ürünü ZYNLONTA’yı ilerletme konusunda güçlü bir kararlılık sergilemiştir. Son faaliyetleri ışığında, şirketin konumunu daha kapsamlı bir şekilde anlamak için ek finansal ölçütleri ve piyasa performansı verilerini dikkate almak önemlidir.

InvestingPro Veri ölçümleri, ADC Therapeutics için karışık bir finansal manzara ortaya koyuyor. Şirketin Piyasa Değeri 368,52 milyon dolar gibi mütevazı bir seviyede bulunuyor ve bu da biyoteknoloji sektöründe daha küçük bir oyuncu olduğunu gösteriyor.

2024’ün ilk çeyreğinde gelirde kayda değer bir artış olmasına rağmen, şirketin 2023’ün 4. çeyreğinden itibaren son on iki aydaki Gelir Artışı % -66,86 gibi önemli bir düşüş göstererek uzun vadeli gelir artışını sürdürmede potansiyel zorlukların altını çizmiştir. Ayrıca, aynı dönem için Brüt Kâr Marjı -%80,72 ile son derece negatiftir, bu da satılan malların maliyetinin geliri önemli ölçüde aştığını gösterir ki bu da maliyet yönetimi ve kârlılık açısından endişe verici bir nokta olabilir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

InvestingPro İpuçları, şirketin finansal zorluklarının ve piyasa performansının altını daha da çiziyor. ADC Therapeutics, sermaye yoğun biyoteknoloji sektöründeki bir şirket için kritik bir sorun olan nakdi hızla tüketiyor.

Yine de, borsa performansı açısından, şirket geçen hafta %8,89 fiyat toplam getirisi ve %467,79 gibi daha da etkileyici bir altı aylık fiyat toplam getirisi ile önemli bir getiri elde etti. Bu durum, şirket finansal zorluklarla karşı karşıya olsa da, yatırımcı duyarlılığının son klinik başarılar ve stratejik girişimlerle desteklenebileceğini göstermektedir.

Analistlerin şirketin bu yıl kârlı olacağını öngörmemesi de dikkat çekicidir; bu da piyasanın gelecekteki kazanç beklentilerini yansıtan -1,54’lük negatif F/K Oranı (Düzeltilmiş) ile uyumludur. Şirketin hissedarlara temettü ödemesi yapmaması, tüm fonların şirketin büyüme ve gelişme çabalarına yeniden yatırıldığını gösteriyor.

ADC Therapeutics’in daha derin analiziyle ilgilenen yatırımcılar https://www.investing.com/pro/ADCT adresindeki ek InvestingPro İpuçlarını keşfedebilirler. Şirketin finansal sağlığı ve piyasa performansına ilişkin daha ayrıntılı bir görünüm sunan toplam 11 ipucu mevcut. InvestingPro’nun sunduğu kapsamlı bilgilerden yararlanmak isteyenler INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirimden faydalanabilir. Bu teklif, yatırımcıların gerçek zamanlı verilerden ve uzman analizlerinden yararlanarak daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu