Haber

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhuriyet bizim için 104 yıl önce başlayan varoluş mücadelesidir. Cumhuriyet dünün ve bugünün şehitleri ve gazileridir.” Bu kelimeyi kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Bakan Ersoy, yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün anıldığını hatırlatarak, “Söylemesi kolay, dünyanın değiştiği bir yüzyılda, değişmeyen bir tutkudan, bir sahiplenmeden, tavizsiz bir güvenden bahsediyoruz. her anlamda.” değerlendirmesini yaptı.

Cumhuriyeti sadece bir rejime veya yönetim şekline indirgemenin zor olduğunu belirten Ersoy, görüşünü şu şekilde paylaştı: “Cumhuriyet bizim için 104 yıl önce başlayan varoluş mücadelesidir. Cumhuriyet dünün şehitleri ve gazileridir. ve bugün…”

Cumhuriyetin, kayıp nesiller sayesinde kurtarılan gelecek nesiller olduğunu kaydeden Ersoy, “101 yıl önce kazanılan zafer, bugün her alanda kazandığımız ve kazanmaya kararlı olduğumuz yeni zaferlerin hem ilhamı hem de ödülüdür. Yarın kazananların haklarını ödemek için.” dedi.

Ersoy, Cumhuriyetin esnafın, memurun, doktorun, öğretmenin, mühendisin, sanatçının ve toplumun alın terleri, çalışmaları, emekleri, insan fedakarlıkları, tercihleri, kabulleri, değerleri, umutları, dünün deneyimleri, bugün atılacak adımları ve yarına dair planları olduğunu belirtti. zanaatkarlar. .

“Cumhuriyet, kendisine yakışan başarıların, kazanımların ve gelişmelerin farkına varılarak kutlanır.”

“Cumhuriyet bizim için hayatın özel adıdır.” Ersoy, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bir gün bize ‘Cumhuriyetimizin 100. yılını nasıl kutladınız?’ diye sordular. Sorduklarında ‘Her şey ilk günkü gibiydi’ dediğimi biliyorum. Cevap vereceğiz: ‘Aynı heyecan, aynı coşku, aynı gurur. Ve her birimizde Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan eden Meclisimizden, onu yapan atalarımızdan bize miras kalan o ilk günün bilinci, farkındalığı ve kararlılığı vardı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten mümkün. Bir mücadele, bir dönem bitti. Her şey daha yeni başlıyor. Cumhuriyet, ona yakışan başarılara, başarılara ve gelişmelere ulaşılarak kutlanıyor. Bunu başardık ve gelecek yıl, gelecek yüz yıl kutlamaya hak kazanmak için ‘Türkiye Yüzyılı’ için çalışmaya devam ediyoruz. söyleyeceğiz.

Aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluşu için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi anıyoruz. Bu yüzyılın ilk gününde canlarını adadılar, emaneti layıkıyla taşıyıp yeni nesillere aktardılar. Kendisini rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. “Onların aziz anıları önünde, Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve milli iradeden aldığımız güçle inşa edeceğimiz tam bağımsız geleceğimiz için sarsılmaz kararlılığımızı bir kez daha yineliyorum.”

haberyazihan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu