Teknoloji

Netscape döneminden beri hayatımızda olan bu ikonu artık Google Chrome’da görmeyeceğiz.

İnternette gezinirken muhtemelen URL çubuğunda görünen küçük kilit simgesi. fark ettin İlişkinizin gerçekten güvenilir olduğundan emin olmak için yeni bir siteyi ziyaret ettiğinizde bu kilidi kontrol etmeniz iyi bir fikirdir. internet güvenliği danışmanlığı . Ancak Google, bu kilidin artık güvenlik amacına hizmet etmediğini düşünüyor olmalı. Çünkü şirket kilidi kaldıracakilan edildi.

Kilit simgesi, ağ bağlantısının tarayıcının ve sitenin ortasında güvenilir bir kanal olduğunu ve ağ bağlantısının 3. taraflarca değiştirilemeyeceğini veya dinlenemeyeceğini belirtmek için oradaydı ve Netscape’in 1990’lardaki ilk sürümlerinden bu yana tarayıcılarda vardı. Google artık kontrolleri ve ayarları belirtmek için bu kilit simgesini farklı bir simgeyle değiştirmeyi planlıyor.

Bu simge, kilit simgesinin yerini alacaktır.

Google kilit simgesi nötr göstergeliBunu değiştirerek, kilit simgesinin bir sayfanın güvenilirliğiyle ilgili olduğu yanılgısını ortadan kaldırmayı umuyor ve izin kontrollerinin ve ek güvenlik bilgilerinin, yeni simgeye tıklandığında kullanıcılar için daha erişilebilir olmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu