Ekonomi

Nutanix, VMware’deki Büyük Kesintinin Ardından William Blair’den Yükseltme Aldı

Nutanix (NTNX) hisseleri Çarşamba günü William Blair’in hisse senedi notunu Market Perform’tan Outperform’a yükseltmesinin ardından değer kazandı. Şirket, VMware’de yapılan önemli değişikliklerin müşterilerin Nutanix’i tercih etmesine neden olduğunu belirtti.

Analistler, Broadcom’un VMware’i satın alması nedeniyle altyapı yazılımı pazarındaki değişikliklerin başlangıçta beklenenden daha önemli olduğunu belirtti.

“Broadcom, VMware’in en değerli hesaplarını doğrudan yönetmeye başladı; fiyatları artırdı; olağan ürün paketlerini, promosyonları ve mutabakat kayıtlarını sunmayı durdurdu; kalıcı lisans satışını durdurdu ve yaklaşık 50.000 VMware katma değerli satıcısının Broadcom iş ortağı programına girme gereksinimlerini artırdı, ” yorumunu yaptılar.

Şirket, Nutanix’in bu pazar değişikliklerinden büyük fayda sağlayacağını öngörüyor. “Nutanix’in bu değişikliklerden yararlanacağını tahmin etmiştik ancak katma değerli bayi topluluğu, VMware’in Nutanix Bulut Platformu (HCI) ve Nutanix AHV (Acropolis Hypervisor) için sunduğu vSAN ve ESX tekliflerinden pazar payı elde ederek birkaç yıllık büyüme öngörüyor. diye eklediler.

William Blair, VMware’in yenileme tekliflerinin Şubat ayına kadar geçerli olmasına rağmen, katma değerli satıcıların müşterilerin halihazırda diğer seçenekleri araştırdıklarını ve VMware’in önde gelen ESX hipervizörüne olan eski güvenlerinden uzaklaştıklarını gösterdiğini ve bunun “Nutanix AHV için çok değerli bir an olduğunu” belirtti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu