Haber

Ordu’da 117 İYİ Partili istifa etti

Eski AK Partili Enver Yılmaz’ın Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne aday gösterilmesine tepki gösteren 117 kişi YETERLİ Parti’den istifa etti. Partililer Altınordu ilçesine bağlı Tahıl Pazarı bölgesinde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan İYİ Parti Ordu İl kurucu üyelerinden Vedat Karaman, 31 Mart yerel seçimlerinde siyasi hayatları boyunca görmedikleri, duymadıkları, şahit olmadıkları olaylarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

‘HİÇBİR GÜCÜ KABUL ETMİYORUZ’

Hiçbir zorlamayı kabul etmediklerini belirten Karaman, “Bizans yıkıldı ama onların oyunu hala bitmedi. Doğduğumuz, büyüdüğümüz şehrimizde ahlaksız oyunlar oynandığını görüyoruz. Ama biliyoruz ki güç, düzeni bozar.” oyun ve hemşerilerimize karşı olan hiçbir oyunun içinde yer almayacağız. Bu şehirden kovulan Gazi Mustafa gitti. Kemal Atatürk düşmanlığı herkesin malum olduğu, içimize çatışma ve nefret tohumlarından başka bir şey ekmeyen. Dün karşı karşıya geldiğimiz, arkasında bir takım şüpheler bırakan, sayfalar dolusu hukuki makamlara sahip, bugün birbirinin yanında yer almak zorunda kalan Karadeniz’in incisi Ordu, “Hiçbir zorlamayı kabul etmiyoruz.” altına alınıyoruz. Boynumuza tasma takmadık, aklımızı ödünç vermedik, haysiyetimizi sokakta bulamadık” dedi.

‘Bencilce davrandık’

Enver Yılmaz’ın partiyle ilgili konuşmalarına tepki gösteren Karaman, “YETERİ Partisi ile kuruluşundan bu yana ilişkimiz kurumsal yapıya zarar vermeyecek şekilde ilerledi. Ne zarar verdik, ne de zarar gördük. Her zaman özverili davrandık. Geldiğimiz nokta bizi görmezden gelen, değersizleştiren insanlar var.” Bizi gören ve hizmetçi olmamızı isteyen bir süreçtir. Bu şehirden ihraç edilen, ciddi şüpheler nedeniyle kendi partisinden uzaklaştırılan Enver Yılmaz, hiçbir il ve ilçe teşkilatımızın görüşü alınmadan 31 Mart yerel seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediyesi adayı seçildi. Enver Yılmaz, ‘Ben olmasaydım Ordu’da UYG Partisi olurdu’ dedi. ‘nin kapısı kilitlenirdi. Aday olmasaydım İYİ Parti ilçe belediye başkanı adayını bile çıkaramazdı. Eğer ben olmasaydım seçim yapacak paraları bile olmayacaktı. Bana mecbur kaldılar, ben de onları değerlendiriyorum” dedi ve İYİ Parti ile bağını her yerde tereddütsüz dile getirdi. konuştu.

4 İLÇEDE İSTİFA

Kendisi dahil 117 kişinin istifa ettiğini belirten Karaman, şöyle konuştu: “İYİ Parti’den ayrılan Enver Yılmaz’ın başkanlığı döneminde efsane Orduspor’umuzun yıkılması ve tesislerin yıkılması istifamızın sebebidir. Cumhurbaşkanlığı döneminde Ordu’da turizmde marka haline geldik.” istifa sebebimizdir. Ordu’da yaşayan, alın teriyle para kazanan Alucralılara hakaret etmesi ve ‘bir avuç Alucralı’ diye hitap etmesi de bizim istifa sebebimizdir. Altınordu, Çarşamba, Fatsa ve Ünye’de üye olan 116 kişi istifa yetkisini seferber etti. Ben de “İstifa eden arkadaşlarıma destek olmak amacıyla UYGUN Partisi kurucu üyeliğimden istifa ediyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu