Haber

PALANDÖKEN’DE GECE YARISI KARTOPU KEYFİ

ERZURUM’a gece yarısı lapa lapa yağan kar yağışı ile Erzurum ve Palandöken beyaza büründü. Karın yağdığını görenler araçlarına binerek gittikleri Palandöken’de kar topu oynayarak karın keyfini çıkardı. Bazıları de karda fotoğraf çektirerek toplumsal medyada paylaştı.

Gün uzunluğu tesirli olan yağmur gece yarısına yanlışsız yerini kar yağışına bıraktı. Erzurum’un yüksek rakımlı bölgelerine ve deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’e lapa lapa kar yağdı. Kısa müddette Erzurum’un yüksek yerleşim alanları ve Palandöken beyaz örtü ile kaplandı. Kar yağdığını duyanlar araçlarına binerek kent merkezine 4 kilometre mesafedeki Palandöken’e çıkarak karın keyfini çıkardı. Kimi vatandaşlar hem kartopu oynadı, hem de bol bol fotoğraf çektirdi. Aracına şimdi kışlık lastik taktırmayan kimi şoförler ise yolda kaldı.

Eşi ve çocukları ile Palandöken’e çıkarak gece yarısı kartopu oynayan Melikşah Dengizek, “Karı çok özledik. Erzurum’a kar yakışıyor. Karın gelişini kutlamak için ailece dışarı çıkıp kartopu oynadık. Çok da yeterli oldu” diye konuştu.

Araçları ile Palandöken’e çıkamayan Muhammed Talha Koçak ise “Aracımızda kışlık lastik var lakin çıkamadık. Kara yolları takımları çalışıyor. Yol açıldı mı bizde çıkarız” dedi.

Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü’nün ikazını yaptığı kar ve sağanak yağış Erzurum’da da tesirli oldu. Kent merkezi ve ilçelerde yağış tesirli olurken, bin 500 rakım üstündeki bölgelerde ise kar lapa lapa yağdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu