Haber

Pamukkale Belediyesi Afet Mağdurları İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Pamukkale Belediyesi yaraları sarmaya başladı

DENİZLİ – Pamukkale Belediyesi, ilçede yaşanan afetin ardından etkilenen mahalleler için yardım seferberliği başlattı. Akköy’de de afetzede ailelerine gıda ve saman desteğinin yanı sıra hijyen paketi verildi.

30 Mayıs’ta Türkiye’nin birçok ilini etkisi altına alan yağışlardan Pamukkale ilçesi de olumsuz etkilendi. Pamukkale’de şiddetli yağışların ardından sel felaketinden en çok Akköy, Karahayıt, Haytabey ve Uzunpınar mahalleleri etkilendi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, afet sabahı bölgeyi ziyaret ederek yaraları birlikte saracağız dedi. 3 Haziran’da Pamukkale Valisi Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve Denizli Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Çınar afet bölgesindeydi. Pamukkale Belediyesi ekipleri, selden en çok etkilenen Akköy’de 35 haneye hijyen ve gıda paketi dağıttı. Ayrıca bölgenin en önemli geçim kaynaklarından biri hayvancılık olduğundan, hayvancılıkla uğraşan hanelere 25 ton yem ve 10 ton saman verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “DSİ’nin 100 yılda bir meydana gelen sel felaketi adını verdiği afet ilçemizde yaşandı. Öncelikle vatandaşlarımıza hijyen ve gıda kolisi dağıttık. “Belediyemizle birlikte yapıyoruz. Bu temizliğin yüzde 80’i tamamlandı” dedi.

Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, “Afet gününden bu yana Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü, AFAD başta olmak üzere tüm kamu kurumlarıyla birlikte vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. afetten etkilenen 34 aileye maddi manevi yardımda bulunuluyor. Ayrıca kamu kurumlarımızın takviyeleri devam ediyor” dedi.

Denizli Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Çınar, “Cumhurbaşkanımızın ve Bakanımızın talimatlarıyla burada görev yapıyoruz. Hasar tespit çalışmalarını belirledik. Vatandaşın kaybettiği yemden kat kat fazlasını Pamukkale Belediyemiz dağıttı, bunun kurs vatandaşlarımızı mutlu etti.”

Afetzede vatandaş Mehmet Yılmaz, “Ben selin en büyük mağdurlarından biriyim. Allah bir daha göstermesin. Allah Pamukkale Belediyemizden, Büyükşehir Belediyemizden, Kaymakamlığımızdan razı olsun. Allah zarar vermesin. devletimiz İyi ki varlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu