Haber

Satılık Mühendis Diplomaları: ‘Projelerde Şantiye Yöneticisi Gösterebilirsiniz’

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde 45 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybederken, yeni yapılan konutların dahi yıkılması, yapı üretim süreçlerini tartışmaya açtı. İnşaat mühendislerinin diplomalarını internet üzerinden satılık veya kiralık olarak sattığı ortaya çıktı.

Dijital platformda inşaat mühendislerinin diplomalarını sattığını veya kiralamak istediğini belirten yüzlerce ilanı görüldü. İlanlarda, “Yap-sat projelerinde şantiye müdürüne gösterilmesi kabul edilirse diplomamı kullandırabilirim” gibi ifadeler yer alıyordu.

Bu ilanlara bir başka örnek de “7 yıllık inşaat mühendisi diplomam şantiye yöneticiliği, yapı denetim firmalarına veya ihalelere kiralıktır”, “Yıldız Teknik İnşaat Mühendisliği 1967 mezunu diplomamı satıyorum. Daha çok var.” DSİ’de 30 yıllık dere ıslahında 100’den fazla iş tamamlandı.”

Akdoğan, inşaat mühendislerinin sosyal medya ve internet reklam sitelerinde yer alan “kiralık diploma” ilanlarına ilişkin, “Maalesef her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizde de meslek etiği bilincine sahip olmayan üyelerimiz var. Karşılığında belli bir maaş alıyor. fiyat.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu