Haber

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı Ümraniye İlçe Merkezini ziyaret etti

TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Ümraniye İlçe Merkezi’ni ziyaret etti. Bakan Yumaklı, “Türkiye’nin 21 yıllık kazanımları var. Bunu hepimiz görüyoruz. Bunları sürdürebilmek için yerel yönetimlerle entegre bir yapı içinde olmamız gerekiyor.”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile birlikte AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. 21 yıldır mücadele içinde olduklarını anlatan Yumaklı, ‘Herkes davayı daha ileri götürmenin, AK Parti çatısı altında güçlü bir Türkiye’nin inşasının çabasında. Milletin umutlarına ve özlemlerine odaklandık. Bazı ihanetler zaman zaman olmuyor mu? İçimizden geldiklerini söyleyen ama aslında ayrılmış olanlar artık ortada. Nereye gittikleri, ne söyledikleri belli olmayan bir durumdalar. Bu davanıza ne kadar inandığınızla alakalı bir durum. Bu davadan bir santim bile sapmadan bizi o gerçek dengede tutan biri var. Kendisi Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Zaman zaman üzüldüğümüzde, kaygılandığımızda bir lider olarak bunu yapmadı ve bize doğru yönlendirmeyi yaptı. “Bu samimiyetin, bu vizyonun altında ‘Halka hizmet, Allah’a hizmettir’ sloganı vardır” dedi.

“TÜRKİYE’NİN 21 YILLIK BAŞARILARI VAR”

31 Mart seçimlerinin önemine değinen Yumaklı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin 21 yıllık başarıları var. Bunu hepimiz görüyoruz. Bunları devam ettirebilmek için yerel yönetimlerle entegre bir yapı içinde olmamız gerekiyor. Neden? Çünkü yerel yönetimler yapması gerekenleri bile yapmadığında merkezi hükümet devreye giriyor. Vatandaşın mümkün olduğu kadar mağdur olmaması için yapması gerekenleri varsayalım” dedi. Bu pek sağlıklı bir şey değil. Herkes kendi işini layıkıyla yapmak zorundadır. Bu uyum, bu birlik bizi mutlaka çok daha hızlı gelişmeye itecektir.”

“TÜRK YÜZYILINI BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Ümraniye’yi “Türkiye mozaiği”ne benzeten Yumaklı, her bölgeden, her şehirden insanın burada olduğuna dikkat çekerek, “Zorunluluktan göç ettiler. Kimse ata toprağını bu şekilde keyfi olarak terk etmedi. Çocuklarımızın geleceği için, Ekmek uğruna, Daha uygun bir yaşam, daha yeterli bir eğitim için büyükşehirlere göç ettik.İşte yüzyıllardır tarihte bu bahtı paylaşan bu insanlar, bugün şehirlerde hep birlikte ortak kaderi oluşturuyorlar. O şehrin yönetimine dair. Birbirimize olan sevgimizi, saygımızı kaybetmeden, birlikte üretmeye ve paylaşmaya devam ediyoruz. “Bunu yapacağız ve inşallah ‘Türkiye Yüzyılı’ dediğimiz bu yeni dönemi de birlikte inşa edeceğiz. Anlamıyorlar ama bizim için son derece değerli” dedi.

“Türkiye Yüzyılı”nın yerel yönetimlerde bir ayağı olduğunu belirten Yumaklı, “Çünkü yerel yönetimler bu vizyona, bu tempoya ayak uyduramadığında, o ülkenin ana temposuyla bu gelişmeyi yerelde de sürdüremezsiniz. İstanbul, Hele ki yapılan işler söz konusu olduğunda tüm dünyanın gözü olan şehir.Bırakın bildiğiniz gibi bizim yaptığımız tek şey var olanların üzerine toprak döküp üzerini örtmek, sırf onlar yıkılmasın diye. Görülüyor. Kocaman, uzun perde blokları yapmaya çalışıyoruz. Bir perde 5 yıl devam edebilir mi? Çok şükür bunu yapıyorlar. Haklarını kaybetmeyelim, yaşlandıkça o reklam panolarını kaybetmeyelim. “Değişiyorlar. BT. Ama bu kadar. Dolayısıyla büyükşehirlerde ve ilçelerde ‘Türkiye Yüzyılı’na yakışır yönetim ve belediyecilik vizyonu AK Parti’nin hakkıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu