Haber

Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman 23 Nisan’da bir mesaj yayınladı

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Önder Akman, mesajında, 23 Nisan’ın bir çocuk bayramından çok, uzun yıllar millet olmak için emek vermiş, tam bağımsızlık için büyük bedeller ödemiş kahraman bir milletin gurur günü olduğunu belirtti. “Milli ve manevi değerleri önemseyen, yeniliklere ve gelişmelere açık nesiller olarak yetişmek. Bu bizim en büyük mutluluğumuz olacaktır.”

Milli iradenin yeşerdiği bu nadide günü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bayram olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, çocuklara verdiği değeri bir kez daha göstermiş ve bu milletin geleceğinin bu milletin geleceği üzerinde yükseleceğini vurgulamıştır. Çocukların omuzlarında, Önder Akman şunları söyledi: Bu büyük bir gösterge” dedi.

23 Nisan’ın dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olmasının yanı sıra TBMM’nin kuruluş günü olması nedeniyle bizler için gurur ve sevinç kaynağı olduğuna işaret eden Önder Akman, şöyle konuştu: sevginin, masumiyetin, umudun, kardeşliğin ve barışın teminatı olarak, kendilerine en anlamlı gözlerle bakan ve geleceğe umut veren tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, tüm çocuklarımıza rahmet, minnet ve minnetle sunarız. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu