Teknoloji

10.000 Bin TL’lik Deprem Destek Yardımı Hakkında Detaylı Bilgi

Türkiye 6 Şubat 2023’te acı bir sabaha uyandı. Kahramanmaraş depremi tüm yurttaşlarımızı şok etti. Türkiye benzeri görülmemiş bir felaketle karşı karşıya kaldı. 6 Şubat sabahı ülkemiz derin bir üzüntü içindeydi. 10 ilimizi ve onların ilçe ve köylerini etkisi altına alan bu depremde milyonlarca insan evsiz kaldı.

Bunun üzerine yardım kuruluşları ve STK’lar seferberlik halinde deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza yardım eli uzattı. Cumhurbaşkanlığı ise deprem bölgesindeki vatandaşlar için 10 bin TL’lik takviye açıkladı. Deprem bölgesinde vatandaşlar için adım adım tutunma adımları

Sadece cimer.gov.tr ​​adresine girip E-Devlet ile giriş yaparak başvuru yapabiliyoruz. Resmi olmayan sayfalara prestij yapmayın.

e-Devlet ile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda ” Deprem Acil Durumu Düğmeye bas. e-Devlet üzerinden giriş yaptığınız için bilgileriniz varsa eksiksiz olarak gelecek, zorunlu bilgiler bölümünü doldurun ve formun doğruluğunu kontrol edin. İlk defa e-posta girdiyseniz onay e-postası geliyor, e-posta kutunuzu kontrol edin.

“İleri” dedikten sonra gelecek olan metin kutusunda Cumhurbaşkanlığı’nın depremzedeler için yaptığı 10.000 TL’lik deprem yardımından faydalanmak ve IBAN no’lu hesabıma yatırılmak istiyorum.yazın” ve Bunun yerine IBAN numaranızı girin ve ileri düğmesine basın.

Başvurunuzun detaylarını göreceğiniz bu alanda deprem bölgenizi seçin ve yasal bilgileri onayladıktan sonra başvuru detaylarınızı bir kez daha kontrol ederek başvurunuzu tamamlayın, güçlendirme işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Bilgiler ilgili sayfadan alınmıştır:
https://twitter.com/amucahidbozkurt/status/1625401553438883840

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu