Haber

Almanya İsrail’in zulmüne daha fazla sessiz kalamazdı: Önlem alın

İsrail24 gün Gazze Bir yandan ülkeyi sürekli bombalarken bir yandan da işgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlilere işkence yapıyor. Sıklıkla İsrailAlmanya destek açıklaması yaptı İsrailBatı Şeria’daki şiddeti kınadı.

GAZZE YOK EDİLDİ

Hamas‘nin silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları 7 Ekim sabahı İsrail “Aksa Tufanı” adında kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı. Okulları, konutları ve camileri bombalayan İsrail, son olarak sivillerin sığındığı hastaneyi de vurarak yüzlerce insanı katletti. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında Gazze’de 8 binden fazla kişinin öldüğünü açıkladı.

ALMANYA’DAN “ÖNLEM ALIN” ÇAĞRISI

İsrail ise işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinlilere baskı yapıyor. Bölgede gerilim devam ederken Almanya Dışişleri Bakanlığı her zaman koşulsuz destek sağladığı İsrail’e çağrıda bulundu. Açıklamada, yasadışı Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria’da Filistinlilere yönelik uyguladığı şiddet kınandı. Bakanlık, İsrail hükümetine saldırılara karşı önlem alma çağrısında bulundu.

Bakanlık Sözcüsü, “Filistinli ailelerin onlarca yıldır yaşadıkları yerde kalabilmeleri, can ve mal korkusu nedeniyle ata evlerini terk etmek zorunda kalmamaları sağlanmalıdır.” dedi.

BAŞBAKAN “ALMANYA’NIN YERİ İSRAİL’İN YANINDADIR” DEDİ

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Gazze saldırılarının ardından İsrail’i ziyaret etti. Burada Netanyahu ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Olaf Scholz, “Geçen hafta Federal Meclis’te de söylediğim gibi, Almanya’nın zor zamanlarda tek yeri vardır, o da İsrail’in yanındadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu