Haber

Hamas’ın Yakaladığı Rehine Netanyahu’yu Kızdırdı! ‘Katlettikleriniz yeterli değil mi?

7 Ekim’de İsrail’e baskın düzenleyen Hamas militanları, yakaladıkları 3 İsrailli rehinenin görüntülerini paylaştı. İsrailli rehine Netanyahu’ya şunları söyledi: ‘Sen fakirsin, esir çocuklarını Filistinlilere ver ve bizi vergi ödediğimiz ülkelerimize geri gönder.’ söz konusu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya açıklama gönderen rehinelerden biri sert açıklamalarda bulundu.

İsrailli rehine açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘Merhaba Binyamin Netanyahu, 23 gündür Hamas tarafından rehin tutuluyoruz. Dün tutuklu ailelerine yönelik bir basın toplantısı vardı ve ateşkes olması gerektiğini, bizi kurtarmanız gerektiğini biliyorduk. Siyasi, güvenlik ve askeri alanlardaki başarısızlığınızı yaşıyoruz. 7 Ekim’de sebep olduğunuz ‘başarısızlığın’ acısını yaşıyoruz. Çünkü (Hamas saldırısı sırasında) asker yoktu ve kimse bize yardıma gelmedi. Kimse bizi korumadı. Biz masum vatandaşlarız, devlete vergi ödeyen vatandaşlarız. ‘Koşulsuz’ esaret altındayız.

Bizi öldürüyorsun, hepimizi öldürmek mi istiyorsun? Ordunun bizi öldürmesini mi istiyorsun? Hepsini katlettiğiniz yetmez mi? İsrailli sivilleri öldürmek size yetmiyor mu?

Geri dönmeyi hak ettik. Artık tutukluları, Filistinlileri ve bizi serbest bırakın, herkesi serbest bırakın, ailelerimizin yanına dönmeyi hak ediyoruz.

Sen bir zavallısın. 7 Ekim’de bizi savunmasız ve ordusuz bıraktınız. Bugün de aramızdan ayrıldın. Esir çocuklarınızı onlara (Filistinlilere) verin ve bizi vergi ödediğimiz ülkelerimize geri gönderin.’

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın yayınladığı rehine videosunun “acımasız psikolojik propaganda” olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu