Teknoloji

Android 14 Paskalya Yumurtası Android 15’i Ortaya Çıkarıyor

Android 15 işletim sistemi için Android 14’te önemli bir detay ortaya çıktı. Yeni Easter Egg’de Android 15 detayı dikkat çekti.

Google, son güncellemesi olarak Android 14 QPR 3 Beta 1’i yayınladı. Beta kullanıcılarının test edebileceği yeni güncellemede yeni özellikler öne çıkıyor. Güncellemede en dikkat çeken şey ise Android 15 detayı oldu. Çünkü paskalya yumurtası olarak değerlendirilen bu durum, Android 15’in ne zaman çıkacağına dair ipuçları sunuyor.

Android 14 Logosunda Değişiklik

Yeni sürüm sonrasında yapılan incelemelerde Android 14 logosundaki değişiklik dikkat çekti. Yeni logoda logo V harfi olarak karşımıza çıkıyor. V harfiyle karşıt üçgen oluşturmayı başaran Google, bu saldırıyla ilk işaretlerini paylaşmaya başladı. Hatırlayacağınız üzere Google Android’in yeni versiyonlarında logoya gizli küçük oyunlar eklenmişti. Son versiyonda bu tarz bir oyun yer almıyordu. Ancak Android 15’in dahili adıyla uyumlu olan “Vanillaicecream” kod adı görülebiliyor. Android 15 işletim sistemi için Vanille Ice Cream ismini kullanacak olan Google, muhtemelen bir sonraki güncellemede küçük oyunu da sunabilir.

Android 14 Paskalya Yumurtası Android 15’i Ortaya Çıkarıyor

Android 15 Şubat Sonunda Gelebilir

Google’ın bugüne kadar yaptığı güncellemeler ve beta paylaşımları dikkate alındığında Android 15’in Şubat ayının sonuna doğru yayınlanabileceği belirtiliyor. Türkiye’de Vanilyalı Dondurma adını alacak yeni Android sürümü ilk olarak Android 15 Geliştirici Önizlemesi ile piyasaya çıkacak.

Android 15’in resmi sürümü Ekim ayı civarında olacak. Bu dönemde Google, Pixel adında yeni modelleri de piyasaya sürecek. Bu modellerle birlikte Android 15 kararlı sürümü de piyasaya çıkacak.

Android 15 ile birlikte gelecek yeni özellikler merak ediliyor. Şu ana kadar çok fazla detay paylaşılmadı ve yalnızca Uygulama Çiftleri özelliğinin yer alacağı ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu