İş

Matriks’in 9 aylık net karı yüzde 71 artışla 71,7 milyon TL’ye yükseldi

Güçlü altyapısı, müşteri odaklı yüksek hizmet kalitesi, güçlü kurumsal çıkarları ve finansal teknolojiler alanında 20 yıldır geliştirdiği ürün ve hizmetleriyle alanının öncüsü olan Matriks, net kârını yüzde 71 artırarak 71 milyon 757 bin 206 TL’ye çıkardı. bu yılın 9 aylık döneminde.

Başta finansal bilgi ve haber hizmetleri, sipariş-risk yönetimi yazılımları, bilgi analiz ve süreç platformları olmak üzere finans sektörüne yönelik yazılımların üretimi, satışı, bakım ve destek hizmetleri alanında faaliyet gösteren Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. dokuz aylık mali sonuçları. . Geçen yılın Ocak-Eylül dönemini 42 milyon 26 bin 558 net kârla kapatan Matriks, bu yılın aynı döneminde kârını yüzde 71 artırarak 71 milyon 757 bin 206 TL’ye çıkardı. Aynı dönemde Matriks’in cirosu da yüzde 88 artışla 325 milyon 246 bin 201 TL’ye ulaştı.

Sürdürülebilir finansal yapının Matriks için çok değerli olduğunu belirten Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Meblağ, sağlıklı iş modelleri sayesinde 20 yıldır sürdürülebilir büyüme stratejileriyle ödüllendirildiklerini belirterek, “20. 2018 yılında bir yandan sayımızla, diğer yandan yatırımlarımız ve kullanıcı sayımızla ciddi bir büyüme elde ettik. Sürdürülebilir başarımızın arkasında Matriks’in en değerli varlıklarından biri olan takım ruhunun paha biçilmez katkısı bulunmaktadır. 196 çalışanımızın 72’si 10 yılı aşkın süredir, grubumuzdaki 105 kişi ise 5 yılı aşkın süredir bizimle çalışıyor. İş devir oranlarının oldukça yüksek olduğu teknoloji sektöründe çalışan bağlılığı açısından bu rakamlara ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. “En büyük hedefimiz, çalışanlarımızdan aldığımız güçle önümüzdeki yıllarda da sürdürülebilir başarılarımıza yeni halkalar eklemeye devam etmektir” dedi.

Matriks’in bu yıl 20. yılını kutladığını ve kendileri için değerli bir dönüm noktasında olduklarını hatırlatan Cem Meblağ, “Matriks’in sürdürülebilir büyümesi için var gücümüzle çalışırken bir yandan da ‘Genişliyoruz’ dedi. Matriks Ekosistemi’ni sektörümüzü büyütmek ve yazılım sektöründe kadın istihdamını artırmak için kullanıyoruz.” Deprem bölgesindeki kadın sayısını artırmak için deprem bölgesindeki kadınları önceliklendirerek ‘Matriks Android Yazılım Geliştirici Mesleki Eğitim Programı’ projelerini hayata geçirdik. “Her iki projemize de gösterilen yoğun katılım ve ilgi, doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi” dedi.

 

ALTI PROJEYİ ÜÇ AYLIK İZLEME SÜRECİNE DAHİL EDİN

‘Matrix Ekosistemi Genişletiliyor’ projesine büyük ilgi olduğunu belirten Price, çok değerli fikir ve girişimlerle karşılaştıklarını belirterek şöyle konuştu: “Değerlendirme komitesi olarak 53 ekiple birebir toplantılar gerçekleştirdik ve onları dinledik. tüm projeler ayrıntılı olarak. Hatta bazı takımlarla ikinci, üçüncü tur toplantıları bile yaptık. Sonuç olarak üç aylık izleme sürecine altı projeyi dahil ettik. “Bu altı projenin ihtiyaçlarına göre ürünleştirme süreçlerinde sektör deneyimi ve mentorluk desteği, çeşitli düzeylerde veri ve API desteği sağlamaya başladık.”

İzleme döneminde 6 projenin değerlendirmesinin devam ettiğini belirten Cem Price, Matriks Business Affiliate Programına dahil edilmesi uygun görülen çalışmaları Matriks platformlarına, satış ve pazarlama kanallarına entegre edeceklerinin altını çizdi. Cem Meblağ, “Bu ürünleri ekosistemimize dahil ederek müşterilerimize sunmayı planlıyoruz. “Önümüzdeki yıllarda da Matriks İş Ortaklığı programını sürdürerek ‘rekabet’ felsefesiyle ekosistemimizi daha da genişletmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Matriks Android Yazılımcı Mesleki Eğitim Programının kasım ayında tamamlanacağını belirten Cem Price, yazılım sektöründe kadın istihdamını artırmak amacıyla hayata geçirdikleri proje sonunda 50 kadının sertifikalarını alacağını, Matriks dahil birçok firmada çalışma şansına sahip olduklarını ve bu süreci takip edeceklerini söyledi. Sözlerine bunların olacağını da ekledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu